loading
  • Zasłużony odpoczynek: zrelaksujcie się i naładujcie baterie w trakcie przerwy świątecznej
  • Ważne wydarzenie: w I kw. dokona się fuzja Groupe PSA i FCA, które razem utworzą Stellantis
  • Elektryzujące wieści: w 2021 r. Combo, Combo Life, Movano i Astra również doczekają się swoich elektrycznych wersji
  • Gratulujemy: klasyczne modele, od Kadetta po Fronterę, będą w nowym roku obchodzić okrągłe rocznice

 

Rüsselsheim.  Firma Opel życzy Wesołych Świąt oraz szczęśliwego, zdrowego i pełnego sukcesów 2021 roku. Warto spoglądać w przyszłość, jako że nadchodzący rok przyniesie ze sobą nowe zelektryfikowane modele producenta z Rüsselsheim, kilka okrągłych rocznic oraz nową firmę, której częścią będzie marka z logo z błyskawicą.

Fuzja Groupe PSA i FCA (Fiat Chrysler Automotive), skutkująca utworzeniem Stellantis, ma się zakończyć w pierwszym kwartale 2021 r. Opel będzie jedyną marką niemiecką w tej globalnej grupie – wnosząc do niej śmiałą, czystą stylistykę, niskoemisyjne napędy oraz innowacyjne technologie. Opel będzie więc nadal realizował swoją obietnicę demokratyzacji nowoczesnej mobilności. Jest to wpisane w długą tradycję marki, która tworzy samochody od 1899 r. i która milionom ludzi dała niezależność i swobodę poruszania się. Po drodze Opel stworzył wiele legendarnych modeli, spośród których kilka będzie w nadchodzącym roku obchodziło okrągłe rocznice: Kadett skończy 85 lat, Olympia i Kapitän – 70 lat, Opel Rekord D – 50 lat, a pionierski SUV Frontera – 30 lat. Każdy z nich wprowadzał nowe technologie, wyznaczał trendy i był kamieniem milowym rozwoju motoryzacji.

W 2021 r. niemiecki producent planuje dalszą ofensywę elektryfikacyjną, włączając Opla Combo, Combo Life i nowego Movano w poczet elektrycznych modeli marki. Nowa Astra również zadebiutuje w wersji zelektryfikowanej. Oznacza to, że w 2021 r. w ofercie Opla będzie już dziewięć samochodów elektrycznych. Do roku 2024 firma z siedzibą w Rüsselsheim planuje wprowadzenie na rynek elektrycznych wersji wszystkich modeli, dzięki czemu przejmie rolę lidera w wysiłkach zmierzających do obniżenia emisji CO2.

„Nowa Mokka, kolejna generacja Astry – jest wiele powodów, aby z niecierpliwością oczekiwać 2021 roku. Znakomita technologia, elektryfikacja, wyjątkowa i niepowtarzalna stylistyka plus najwyższej klasy wyposażenie: to właśnie oznaczają nasze nowe samochody i na to mogą liczyć nasi klienci. Dzięki naszym modelom spełniamy surowe cele ograniczenia emisji CO2. To niezwykle ważne, ponieważ CO2 to nowa waluta” – wyjaśnia dyrektor generalny Opla, Michael Lohscheller.

Tymczasem międzynarodowa ofensywa marki idzie pełną parą. Opel wraca na ważne rynki, między innymi do Japonii. Obecnie producent samochodów z logo z błyskawicą otwiera nowe kanały sprzedaży w Ameryce Południowej. Sprzedaż idzie też dobrze w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie. Około roku temu marka wróciła również na rynek rosyjski.

Korporacyjny plan PACE! z 2017 r. zakładał, że „Opel stanie się elektryczny, Opel będzie marką globalną i Opel będzie przynosił zrównoważony zysk”. Spółka spełnia wszystkie te obietnice i będzie nadal konsekwentnie realizowała tę strategię w nadchodzącym roku.

 

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Do góry