loading
  • British Gas zamówiło 1000 nowych, w pełni elektrycznych vanów Vivaro-e dla swoich inżynierów
  • Jest to największe zamówienie na pojazdy elektryczne dla floty firmowej w Wielkiej Brytanii
  • British Gas posiada trzecią co do wielkości flotę firmową w kraju
Vauxhall – siostrzana marka Opla – dostarczy 1 000 Vivaro-e firmie British Gas

Rüsselsheim.  Vauxhall – siostrzana marka Opla – poinformowała wczoraj o otrzymaniu zamówienia na 1000 nowych, w pełni elektrycznych vanów Vivaro-e od firmy British Gas – największego dotychczas komercyjnego zamówienia na samochody w pełni elektryczne (BEV – battery electric vehicle) w Wielkiej Brytanii. Zamówione samochody elektryczne będą dostarczone w ciągu najbliższych 12 miesięcy i rozdysponowane wśród pracowników British Gas w całym kraju.

Centrica, właściciel British Gas, zobowiązała się do zelektryfikowania swojej, liczącej 12 000 samochodów, floty do 2030 r. i będzie składać kolejne zamówienia na pojazdy elektryczne w firmie Vauxhall, gdy tylko będą one dostępne.

Matthew Bateman, dyrektor zarządzający British Gas, powiedział: „Nasi inżynierowie i ich vany są częścią lokalnej społeczności, której służą, i ważne jest, abyśmy ograniczyli emisję spalin z naszych vanów, aby przyczynić się do poprawy jakości powietrza w okolicy ich pracy oraz do ochrony środowiska naturalnego. Zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Vauxhall, ponieważ była ona w stanie zapewnić nam dużą liczbę wysokiej jakości niskoemisyjnych samochodów dostawczych, które pomogą nam skutecznie służyć naszym klientom – i będzie również z nami współpracować nad przyszłymi rozwiązaniami w zakresie pojazdów elektrycznych”.

Stephen Norman, dyrektor zarządzający Vauxhall Motors, powiedział: „Cieszę się, że British Gas potwierdziło największe w Wielkiej Brytanii zamówienie pojazdów w pełni elektrycznych i że są to samochody Vauxhall Vivaro-e. Znacząca liczba zamówień na nasze w pełni elektryczne vany pokazuje, że Vauxhall Vivaro-e, pierwszy krok w elektryfikacji całej naszej oferty samochodów użytkowych, może przyczynić się do transformacji w kierunku samochodów niskoemisyjnych przy jednoczesnym zapewnieniu poprawy jakości powietrza”.

 

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Do góry